Fotograf na wesele

Wybór fotografa

Sukienka na ślub już wybrana podobnie jak garnitur, kwiaty, tort i zespół… ale co jest jedyną rzeczą, która pozostanie na zawsze po waszym wielkim dniu? To zdjęcia ślubne, więc powinny one być piękną i ponadczasową relacją z najpiękniejszego dnia waszego życia, abyście mogli wracać do tych cudownych tak często jak tylko najdzie was ochota.

Dlatego też świadomy wybór fotografa ślubnego jest bardzo ważną decyzją podejmowaną podczas planowania wesela. Proces ten może wydawać się trudny – w końcu każdy fotograf jest inny, ale mamy nadzieję, że nasze pięć wskazówek pomoże wam podjąć właściwą decyzję.

1. Jakość i styl

Jakość portfolio fotografa powinna być pierwszą rzeczą, która przyciągnie waszą uwagę. Większość fotografów wypracowała swój własny, oryginalny styl, który może wychwycić osobowość pary młodej oraz pokazać szczęście i radość tego dnia.

Przede wszystkim styl zdjęć powinien odpowiadać wam obojgu jako parze. Niezależnie od tego, czy szukacie swobodnej i nieformalnej fotografii, czy też chcecie bardziej odważnego i nowoczesnego stylu.

2. Osobowość

Najlepsze zdjęcia ślubne zrobi osoba, z którą czujecie komfortowo i jesteście w jej obecności zrelaksowani. Pierwsze wrażenia jest kluczowe, a jeśli natychmiast uda wam się nawiązać więź z fotografem, jesteście na dobrej drodze do pięknego reportażu. Niestety, jeśli z jakiegokolwiek powodu czujecie się nieswojo przy fotografie, stanie się to bardzo widoczne na zdjęciach ślubnych.

Pomyślcie też o swoich gościach, gdy wasz fotograf ślubny jest przyjazny i miły wasi goście pozwolą swobodnie wtopić się mu w tłum oraz uchwycić ten dzień w naturalny sposób, bez konieczności zbędnego pozowania. Pamiętajcie, prawdziwe emocje i uśmiechy zawsze wyglądają bajecznie! 🙂

3. Stosunek jakości do ceny

To, ile kosztuje fotograf na wesele często może być decydującym czynnikiem dla wielu narzeczonych i chociaż jest to istotny element, nie powinno być podstawą do podjęcia decyzji. Wysokie ceny nie zawsze gwarantują najwyższą jakość, ale rozsądne ceny nie zawsze odzwierciedlają niską jakość.

Fotograf powinien zaoferować różne pakiety, które na ogół pasują do większości par, jednak, jeśli macie odrobine inne oczekiwania upewnijcie się, że fotograf może dostosować pakiet do waszych potrzeb.

Zawsze pamiętajcie, aby zapytać o wszystkie dodatkowe opłaty. Niektórzy fotografowie pobierają dodatkowe pieniądze za edycję, wykonanie albumu, a nawet koszty podróży i jedzenia. Przed zawarciem umowy musicie mieć pewność, że wszystkie koszty są wyszczególnione w ofercie.

4. Doświadczenie

Doświadczenie fotografa odegra dużą rolę podczas przebiegu waszego ślubu. Bez niezbędnego doświadczenia i umiejętności pracy pod stałą presją łatwo jest przegapić wiele ważnych chwil.

Jeśli to możliwe wybierzcie fotografa, który pracował w miejscu waszego ślubu. W innym przypadku warto poprosić fotografa, żeby wcześniej odwiedził miejsce ceremonii i przyjęcia, aby mógł jak najlepiej uchwycić wszystkie kadry tego dnia. Dodatkowo przekażcie wcześniej fotografowi harmonogram uroczystości – to znacznie ułatwi jego prace.

 

 

5. Rekomendacje

Jeżeli wasi znajomi czy rodzina są zadowoleni z jakości usług i pracy konkretnego fotografa, istnieje duże prawdopodobieństwo, że również wy będziecie zadowoleni. Ponownie, nie powinien to być główny powód waszego wyboru, a jedynie element decyzji.

Porozmawiajcie ze znajomymi o ich doświadczeniach z fotografem ślubnym i postarajcie się skorzystać z ich wskazówek. Dodatkowo, dobry fotograf zawsze będzie w stanie przedstawić referencje od poprzednich klientów.

Podsumowując, te 5 wskazówek nie jest uszeregowanych według ważności. Każdy punkt jest tak samo ważny przy wyborze odpowiedniego fotografa ślubnego, a kombinacja wszystkich tych czynników powinna być wykorzystana przez was jako podstawa decyzji.

fotograf ślubny poznań, fotografia ślubna poznań

Potrzebujesz wsparcia przy organizacji swojego ślubu?

NASZA OFERTA

Napisz do mnie