Pierścionek zaręczynowy

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Znalazłeś idealną kobietę, więc teraz czas znaleźć idealny pierścionek zaręczynowy. Zapewne rozmawiałeś o tym z przyjaciółmi, rodziną, a nawet z przyszłą małżonką i jesteś gotowy zrobić kolejny krok w waszym związku. Kupienie pierścionka zaręczynowego jest jednym z najważniejszych i najbardziej ekscytujących kroków na drodze do waszego wspólnego życia.

Wybór pierścionka jest trudną sprawą – chcesz kupić pierścionek, który spodoba się Twojej ukochanej, ale także zrobić jej niespodziankę. Najlepszym sposobem na to jest sprawdzenie jakie inne pierścionki oraz biżuterię nosi ona najchętniej. Dodatkowo możesz skonsultować się z jej mamą lub przyjaciółką – to one zazwyczaj wiedzą najwięcej o jej idealnym pierścionku zaręczynowym. Kobiety również bardzo często dają małe wskazówki w sprawie tego jedynego pierścionka. Dlatego też wcale nie musisz być ekspertem w dziedzinie biżuterii, a jedynie dobrym obserwatorem i słuchaczem.

Przed wyborem pierścionka, który zostanie z nią na całe życie przejrzyj jej aktualną biżuterię, aby określić jej ogólne preferencje. Szczególną uwagę zwróć na:

Styl: Czy preferuje kolorowe, żywe i nieoczywiste błyskotki czy skłania się do bardziej tradycyjnych i stonowanych wyrobów?

Metal: Większość jej biżuterii to srebro, złoto czy może interesują ją nietypowe materiały (np. tytan)?

Kamień: Jak duże są kamienie w jej pierścionkach? Czy lubi mniejsze, bardziej niepozorne klejnoty czy duże i efektowne kamienie?

Rozmiar: Jeśli wybranka posiada więcej pierścionków ukradkiem pożycz jeden z nich, a u jubilera dokładnie określ rozmiar. W innym przypadku możesz porównać pierścionek z internetową tabelą rozmiarów.

ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Najczęstszą teorią mówiącą o cenie pierścionka zaręczynowego jest ta, która mówi o tym, że pierścionek powinien kosztować równowartość trzech pensji przyszłego męża, co ma pokazać wybrance, że jej partner jest gotowy na założenie rodziny nie tylko mentalnie, ale również finansowo. Ponadto przesąd inny mówi, że im droższy pierścionek tym więcej szczęście czeka małżonków w przyszłym życiu.

Na ogół jednak mężczyźni w Polce wydają około 1500zł na pierścionek zaręczynowy dla swojej przyszłej żony. Należy również pamiętać, że większość kobiet deklaruje, że najważniejszy jest sam fakt zaręczyn i kolejnego kroku w związku, a nie cena pierścionka zaręczynowego.

gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?

Sklepy stacjonarne: produkują gotowe pierścionki, które wybierzesz i kupisz na miejscu. Opcje są ograniczone.

Apart pierścionki zaręczynowe

Savicki pierścionki zaręczynowe

Sklepy online: oferują jedne z najlepszych cen i najszerszy wybór dostępnych pierścionków.

Auroria pierścionki zaręczynowe

Diamond Sky pierścionki zaręczynowe

Niestandardowy jubiler: pomoże Ci zmienić swój wymarzony projekt w rzeczywistość. Pierścionki personalizowane są droższe.

SAVVY projekty indywidualne

Jubilerki warsztaty tworzenia pierścionka zaręczynowego

na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Idealne zaręczyny są ukoronowane założeniem pierścionka z brylantem na palec narzeczonej, jednak, aby ta chwila była solidnie przygotowania musisz wiedzieć, że zgodnie z tradycją aktualnie pierścionki zaręczynowe zakłada się na serdeczny palec prawej ręki (czyli czwarty palec, licząc od kciuka).

rozmiary pierścionków rozmiar pierścionka pierścionek z szafirem na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy pierścionek z diamentem pierścionek zaręczynowy na której ręce pierścionek zaręczynowy na którym palcu

Potrzebujesz wsparcia przy organizacji swoich zaręczyn?

Napisz do mnie