Ślub za granicą

Jak zorganizować ślub za granicą?

Organizacja ślubu za granicą cieszy się coraz większą popularnością wśród narzeczonych. Jednak zanim spakujecie walizki oraz po prostu odlecicie na rajską plaże i powiecie sobie „TAK” jest wiele rzeczy, o które powinniście zadbać. Organizacja ślubu za granicą wcale nie musi być trudna i bardzo kosztowna. Sprawdźcie kilka naszych wskazówek dotyczących organizacji ślubu za granicą.

Legalność ślubu za granicą

Przepisy dotyczące zawierania małżeństw różnią się w zależności od kraju, w którym jest zawierane. Przy wyborze kraju na wasz ślub sprawdźcie zasady dotyczące zawierania małżeństw, aby było ono legalne w prawie lokalnym oraz międzynarodowym.

Jeśli wybraliście piękne miejsce ślubu, ale przepisy prawne na niego nie zezwalają, rozważcie szybki ślub w waszym rodzinnym mieście, a następnie zorganizujcie odnowienie małżeństwa za granicą.

Samodzielna organizacja a wedding planner

Po wybraniu miejsca ślubu zdecydujcie, czy chcecie zaplanować swój dzień samodzielnie czy skorzystać z pomocy wedding plannera.

Jeśli wybierzecie samodzielną organizacje sprawdźcie oferty biur podróży, często hotele oferują pakiety ślubne, które znacznie ułatwiają podejmowanie decyzji dotyczących tego pięknego dnia. Czasami jednak będziecie musieli iść na kompromis.

W przypadku, kiedy chcecie, aby wasz ślub był wyjątkowy i „szyty na miarę” waszych oczekiwań wybranie wedding plannera jest dla was idealną opcją. Będzie on waszym ekspertem, znajdzie idealne miejsce do zawarcia małżeństwa, doradzi w sprawach urzędowych oraz zajmie się wszystkimi sprawami logistycznymi związanymi z waszym wielkim dniem.

Idealny termin na ślub

Sezon wakacyjny, święta państwowe czy festiwale mogą wpływać na popyt na loty i zakwaterowanie, a co za tym idzie na ich wyższe ceny. Starajcie się zaplanować swój ślub tuż poza szczytami. Będziecie mieli większy wybór terminów i lotów, a dodatkowo hotele i restauracje nie będą tak oblegane.

Weź pod uwagę również pogodę. Wrzesień jest pięknym czasem na zawarcie małżeństwa na Santorini, a jest to pora monsunowa w części Karaibów i na Dalekim Wschodzie. Jeśli decydujecie się na ślub na świeżym powietrzu, wybór odpowiedniej pory roku może być kluczowy. Upewnijcie się, że macie plan awaryjny na wypadek załamania pogody.

Dokumenty do ślubu

Sprawdźcie na stronie ambasady wszystkie dokumenty, których będziecie potrzebować na swój ślub za granicą. Niektóre kraje wymagają zaświadczenia o braku przeszkód (CNI) z lokalnego urzędu stanu cywilnego jako dowodu posiadania statusu singla oraz kopii aktu urodzenia.

Sprawdźcie również wymogi wizowe i paszportowe z odpowiednio dużym wyprzedzeniem.

Podróż poślubna

Spróbujcie zaplanować swój ślub tak, abyście mieli wystarczająco dużo czasu na relaks i podróż poślubną. Możecie zostać na miejscu, pozwiedzać oraz wypocząć albo zdecydować się na kolejny wypad i tam cieszyć się sobą oraz odpowiednio zrelaksować.

ślub za granicą cena ślub kościelny za granicą

Potrzebujesz wsparcia przy organizacji swojego ślubu?

NASZA OFERTA

Napisz do mnie